Šiuo metu internete vis dar vyksta įvairiausios apgavystės, dėl kurių kai kurie žmonės nukenčia gana skaudžiai – praranda pinigus. Blogiausia tai, kad nukentėję neretai net nesikreipia į teisėsaugą vien todėl, kad viskas vyksta internete. Yra nemažai galvojančių, kad sutartys turi būti pasirašomos ranka, kad jas sudaryti reikia pasitelkus teisininkų pagalba ir t.t. Jeigu tai yra įprasta pirkimo – pardavimo procedūra, tai nebūtina galvoti, kad viskam reikalinga sutartis, nes užtenka paprasčiausio susirašinėjimo. Pavyzdžiui, užsisakydami kažkokias paslaugas, jūs neprivalote pasirašyti popierinės sutarties, nes jums pakanka tiesioginio susirašinėjimo su tariamu pardavėju/paslaugų teikėju. Tai liečia ir pinigų skolinimą.

Jeigu jūs skolinate pinigus kažkokiam pažįstamam žmogui, tai geriau jau bendraukite el. paštu.

Kartais  tarp pažįstamų žmonių yra susitariama dėl pinigų skolinimo – vienas žmogus skolina kitam. Blogiausia tai, kad neretai nebūna jokios rašytinės formos, kuri įrodytų, jog ta pinigų skolinimo procedūra iš tiesų buvo. Būtent todėl turėtumėte pinigus skolinti bent jau nuotoliniu būdu, kad paskui būtų galima turėti įrodymus dėl pinigų skolinimo. Tai liečia pinigų pervedimus per  bankus. Trumpai tariant, jeigu kažkoks pažįstamas žmogus prašo jūsų, kad jūs paskolintumėte kažkokią pinigų sumą, tai viską tiesiog aptarkite el. paštu. Tai bus puikus įrodymas, jeigu asmuo nesiteiks grąžinti skolos. Dabar būtina pabrėžti, kad tokie žodiniai susitarimai, kurie sudaromi pasitelkiant elektronines priemones, yra puikiausi įrodymai, jog sandoris yra sudarytas – visuose susirašinėjimuose turi būti aptarta konkreti paslaugų kaina, darbų atlikimo terminas, o jeigu tai pinigų skolinimas – data, kada ta skola turi būti grąžinama ir t.t.

Susirašinėjimai yra geriausias įrodymas net ir paslaugų užsakymo metu.

sutartysJeigu jūs užsisakote kažkokias programavimo paslaugas ir atsiskaitote avansu ar visa suma iš anksto, tai jūsų susirašinėjimas vėlgi – yra įrodymas. Jeigu asmuo laiku neatlieka darbų, jūs turite pilną teisę kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo. Nesvarbu, kad nebuvo sudaryta popierinė sutartis, svarbu tai, kad susirašinėjant el. paštu, aiškiai yra matoma kas perveda pinigus ir kas juo gauna. Susirašinėjime turi būti visos sąlygos – darbo atlikimo terminas, paslaugų kaina bei konkreti paslauga. Būtent susirašinėjimo bei bankinio pavedimo jums užtektų kreipiantis į teismą.

Jeigu norite saugumo – sutartį pasirašykite per el. bankininkystę.

Ko gero negirdėjote, bet dabar galima sutartis pasirašyti nuotoliniu būdu. Naudojant el. bankininkystės sistemą, galima pasirašyti konkrečią paslaugų sutartį. Geriausias to pavyzdys – greitųjų kreditų bendrovės. Jos sudaro net paskolos sutartis, o tai reiškia, kad analogišku būdu galima sudaryti ir visas kitas sutartis. Tiesiog pasinaudokite vieno cento pervedimo būdu ir šitaip būsite garantuoti, kad savo teises galėsite sėkmingai ginti teisme.

Palikite komentarą

Your email address will not be published