Sapnų reikšmės

Itin garsus psichoanalitikas Zigmundas Froidas sapnus apibūdino kaip karališkąjį kelią į pasąmonės karalystę bei pasiūlė idėją apie sapnų analizę, siekiant geriau suprasti, ką visgi reiškia mūsų regimi sapnai. Šiuo metu sapnų reikšmės, jų analizė bei prasmės ieškojimas sapnų kontekste tapo populiariu pramogų bei savirefleksijos šaltiniu mūsų kasdienėj kultūroje. Daugelis žmonių neretai susimąsto, ar visgi mano sapnai kažką reiškia? Ar analizuodami juos galime suprasti mūsų pasąmonėje tūnančius troškimus bei norus? O gal visa tai tik padraikų minčių ir vaizdinių mišinys?

Nors dauguma dabartinių teorijų teigia, kad sapnai nėra niekas daugiau nei pasikartojančių vaizdinių visuma, greičiausiai nereiškianti nieko, tačiau jos nesutrukdė žmonėms gilintis į šią sritį. Turbūt esate matę įvairius sapnininkus bei išleistas knygas, skirtas sapnų analizei ir jų reikšmių paieškai. Visgi rodos, kad teorijos apie pasąmonės siunčiamus ženklus yra itin patraukli ir populiari nuomonė tarp daugelio šiais dalykais besidominčių žmonių. Jeigu ir jūs pradedate domėtis sapnų reikšmėmis bei stengiatės analizuoti juose matomus vaizdinius, šis straipsnis turėtų jums patikti. Čia pateiksime net 5 labiausiai paplitusius sapnus bei ką jie iš tiesų reiškia.

Sapnai, kuriuose krentate žemyn

Sapnai, kuriuose mes krentame žemyn yra išties populiarūs. Galime lažintis, kad kiekvienas skaitantis bent kartą gyvenime patyrė šį sapną. Nors esti populiari idėja, jog nukritę ant žemės sapne, mirsite realiame pasaulyje. Galime jus nuraminti, tai grynų gryniausia netiesa, nors daugelis žmonių šia mintimi tvirtai tiki. Šis sapnas reiškia, kad realiame gyvenime nesijaučia pakankamai tvirtai ir saugiai. Galbūt manote, kad šiuo metu jums nesiseka taip, kaip iš tiesų norėtumėte.

Sapnai, kuriuose save regite nuogą viešumoje

Ar esate kada regėję save nuogą viešoje vietoje: mokykloje, universitete ar ofise? Jeigu taip, galite kiek nurimti, jūs tikrai nesate vieni. Taip pat nereikia sunerimti – tokie sapnai yra gana normalūs ir jūs tikrai nesate joks iškrypėlis ar keistuolis! Jeigu ir jūs save dažnai matote „pliką“ viešoje vietoje, tuomet tai gali reikšti, kad šiuo metu jaučiatės kaip apsimetėlis. Taip pat tai gali reikšti, kad kompleksuojate ar dėl tam tikrų priežasčių bijote atskleisti savo trūkumus ar silpnąsias savybes.

Sapnai, kuriuose jus vejasi

Sapnai, kuriuose esate gaudomas yra ypač nemalonūs ar gąsdinantys. Šiuos sapnus patiria vos ne kiekvienas žmogus, tačiau neretai sapne vykstantis veiksmas šiek tiek skiriasi. Jeigu ir jūs matote tokius sapnus, tuomet tai geras ženklas, kad kasdieniame gyvenime stengiatės nuo kažko pabėgti, atsiriboti. Kiti teigia, kad jūs besivaikantys asmenys yra ne kas kitas, kaip jūsų užslėptos baimės ar norai, kuriuos paprasčiausiai ignoruojate. Tokius sapnus regintiems žmonėms labai rekomenduojame skirti bent šiek tiek laiko ir tinkamai įsivertinti, nuo kokių dalykų bėgate. Garsiai įsivardinus galėsite lengviau susivokti ir išspręsti rūpimus klausimus.

Sapnai apie mirtį

Sutiksite, kad apie mirtį tikrai niekas sapnuoti nenori. Nors mirtis nėra maloni tema, tačiau ji yra neišvengiama kiekvienam iš mūsų, tai svarbi prasmingo gyvenimo dalis. Dažnas iš mūsų yra sapnavęs savo ar artimo žmogaus mirtį. Nors sapnus analizuojantys specialistai pastebi, kad šie sapnai tikrai ne visada reiškia būtent tai, ką reiškia – mirtį, o dažniau jie simbolizuoja tam tikras baimes, apie kurias nuolatos mąsto šiuos sapnus regintis žmogus. Sapnai apie mirtį taip pat interpretuojami kaip nežinios ar staigių pokyčių ženklas, siejantis be galo daug abejonių.

Sapnai apie nėštumą

Dažniausiai sapnus apie nėštumą sapnuoja vaisingo amžiaus merginos bei moterys, tačiau tokie sapnai gali pasitaikyti ir vyrų tarpe. Kaip teigiama, tokie sapnai reikšmių turi išties nemažai, pradedant kūryba ir baigiant įvairiausiomis baimėmis ar psichologinėmis traumomis. Taip pat tokie sapnai parodo moters baimę tapti neadekvačia motina. Dažnai sapnai apie nėštumą parodo, kad jį regintis asmuo turi potencialo tam tikroje srityje arba gilina žinias bei kompetencijas, kad pasiektų gerų rezultatų. Norint tinkamai interpretuoti tokius sapnus, visų pirma reiktų prisiminti, ką matėte nėštumo metu. Kadangi vienokios prasmės priskiriamos, kuomet save matote nėščią, visai kitos – kai matote draugę ar netgi svetimą moterį besilaukiančią palikuonio.