Tikriausiai, kad niekas tiksliai nepasakys, kiek iš viso lietuvių gyvena visame pasaulyje. Visi puikiai žinome, kad nebėra tų apdainuotų 3 milijonų. Drąsiai galima teigti, kad daugiau nei pusė visų pasaulio Lietuvių gyvena ir dirba ne Lietuvoje. Nors šie metai yra vieni pirmųjų, kuomet emigracija yra stipriai sulėtėjusi, tačiau užsienyje dirbančių tautiečių skaičius vis tiek yra bene aukščiausias per visą istoriją.

Net ir ilgą laiką emigravę lietuviai vis dar nepaleidžia vilties kada nors grįžti ir gyventi Lietuvoje. Tą galima pastebėti iš per šventes grįžtančiųjų skaičiaus. Puoselėjamos viltys grįžti į tėvynę yra stipriai apsunkinamos to fakto, kad Lietuvoje tokiems asmenims yra itin sunkiai suteikiamos paskolos savam būstui įsigyti. Kaip žinia, nekilnojamojo turto įsigijimo įstatymus prižiūrintis Lietuvos bankas nedraudžia mūsų šalyje veikiančioms finansinėms institucijoms suteikti emigrantams paskolas. Deja, šiuo metu situacija kiek kitokia. Daugelis besikreipiančių asmenų užpildę būsto paskolos paraiškas greitai gauna neigiamus atsakymus. Kaip pastebima, neigiami atsakymai atsiunčiami net neįsigilinus į kliento pateiktus asmeninius duomenis.

Paskolos dirbantiems užsienyje neteikiamos dėl bankų taisyklių

Pasak paskolų ekspertų, šiomis dienomis nėra jokių teisinių kliūčių, kurios neleistų užsienyje dirbantiems lietuviams gauti norimą kreditą. Todėl ieškantiems paskolos dirbantiems užsienyje, nelieka nieko kito, tik kreiptis į greitųjų kreditų įmones. Šios gana noriai priima užsienio lietuvius, o esant poreikiui, suteikia palankias kredito sąlygas bei individualiai prie kliento poreikių pritaiko įmokų grąžinimo laikotarpį. Taip pat reiktų pastebėti, kad šiuo atveju, nėra labai svarbu, kokia valiuta klientas gauna pajamas. Pasirašoma paskolos sutartis bei kredito įmokos yra apskaičiuojamos vietine Lietuvos valiuta – eurais.

Reikia iš tiesų pasidžiaugti, kad bent jau šios įmonės padeda mūsų tautiečiams gauti adekvačias paskolų sąlygas, tačiau verta pastebėti vieną niuansą – paskolos „kaina“ tiesiogiai priklauso ir nuo valiutos, kuria yra gaunamas darbo užmokestis. Kaip pavyzdžiui, jeigu klientas gyvena Didžiojoje Britanijoje, o algą gauna svarais, bet kokie svaro kurso pokyčiai euro atžvilgiu, turės teigiamą arba neigiamą efektą. Tad prieš skolinantis, šią nedidelę, bet svarbią smulkmeną privalote turėti omenyje.