Individualios veiklos nutraukimo metu ne vienam kyla klausimų kada reikia sumokėti mokesčius, todėl skaitytojas Giedrius teiraujasi: „Kada reikia sumokėti mokesčius nutraukus veiklą – iškart ar vėliau? Kaip elgtis, kad paskui netektų gaišti laiko ir tuos mokesčius skaičiuoti iš naujo?„. Pirmiausia, nutraukus veiklą, vis tiek vėliau teks skirti laiko pajamų mokesčių deklaracijai. Kaip minėjau anksčiau skelbtame straipsnyje, deklaraciją asmuo pateikti turės vis tiek, nesvarbu, kad veikla bus nutraukta.

Mokesčius geriausia mokėti yra įprasta tvarka, kuomet yra pateikiama pajamų mokesčių deklaracija.

Geriausia mokesčius mokėti yra vėliau, nes avansu sumokėti mokesčiai gali būti netikslūs. Pavyzdžiui, dirbant pagal darbo sutartį ir vykdant individualią veiklą, dažniausiai yra perskaičiuojamos mokėtinos ir sumokėtos privalomo sveikatos draudimo įmokos, o taip pat ir gyventojo pajamų mokestis. Tai reiškia, kad sumokėjus mokesčius iš anksto, jie gali būti neteisingai paskaičiuojami. Valstybinei mokesčių inspekcijai reikės pateikti duomenis dėl sumokėtų PSD bei GPM ir VSD mokesčių. Kartais PSD mokesčio nebereikia mokėti pagal 9 procentų nuo pusės pelno tarifą, nes susidaro permokos dirbant ir pagal darbo sutartį. Būtent todėl yra rekomenduojama išlaukti preliminarių pajamų mokesčio deklaracijų – pateikus ją, jau būna aišku kiek reikia sumokėti. Mokant iš anksto, dažnai pasitaiko įvairiausių netikslumų.

VSD mokestį galima mokėti iš anksto, bet jis nebus grąžinamas permokėjimo atveju.

Kaip jau minėjau kituose straipsniuose – VSD mokestį galima mokėti avansu kiekvieną mėnesį tam, kad matytųsi, jog asmuo gauna pajamas. Šis mokestis nėra grąžinamas, jeigu asmuo, mokėdamas avansu, sumoka per daug. VSD ir PSD mokesčius bus galima priskirti prie leidžiamų atskaitymų, jeigu yra pasirinktas leidžiamų atskaitymų kaupimo principas.

Mano patarimas būtų – mokėti tikslų VSD mokestį, o pateikus deklaraciją, jį dar ir priskirti prie išlaidų – tokiu atveju, teks mokėti mažesnį GPM mokestį. Visus mokesčius geriausia būtų mokėti po deklaracijos pateikimo, nes taip būtų išvengta informacijos netikslumo.

Palikite komentarą

Your email address will not be published